Miejsce
Centrum Kongresowe
44 Zjazd Fizyków Polskich odbędzie się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu.
Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej położone jest na terenie kampusu głównego uczelni, w pobliżu ważnego węzła komunikacyjnego miasta – Placu Grunwaldzkiego. Bezpośrednie połączenie autobusowo-tramwajowe z historycznym centrum Wrocławia z licznymi hotelami o zróżnicowanym standardzie, czyni je idealnym miejscem na organizacje Naszego Zjazdu..
Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej znajduję się niespełna 2 km od zabytkowej części miasta, 20 minut podróży komunikacją miejską z Dworca Głównego i około 10 km z Portu Lotniczego.
Adres
Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej
Politechnika Wrocławska, Budynek D20,
ul. Janiszewskiego 8,
50-372 Wrocław
Sala Kongresowa
Nasza sala kongresowa w stylu amfiteatru ma powierzchnię 709.5m 2 oraz oferuje komfortowe miejsca siedzące dla 620 uczestników w trakcie konferencji. Sala Kongresowa jest klimatyzowana, wyposażona w bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz w pełni wyposażona multimedialnie. Uczestnicy mogą wyświtlać swoje prezentacje zarówno na dostępnym sprzęcie komputerowym lub z własnych komputerach. Sesje plakatowe i wystawy odbędą się w bezpośrednim sąsiedztwie sali wykładowej.
Panorama Sali Kongresowej
Kliknij i przeciągaj kursorem aby rozejrzeć się po sali kongresowej. Skroluj aby oddalać i przybliżać widok.
Politechnika Wrocławska
Politechnika Wrocławska jest autonomiczną uczelnią techniczną, uniwersytecką instytucją badawczą. Jej posłannictwem jest kształtowanie twórczych, krytycznych i tolerancyjnych osobowości studentów i doktorantów oraz wytyczanie kierunków rozwoju nauki i techniki. Uczelnia, w służbie społeczeństwu, realizuje swą misję poprzez: inwencje i innowacje, najwyższe standardy w badaniach naukowych, przekazywanie wiedzy, wysoką jakość kształcenia oraz swobodę krytyki z poszanowaniem prawdy. Politechnika Wrocławska jako wspólnota akademicka jest otwarta dla wszystkich, pielęgnuje wartości i tradycje uniwersyteckie, wszechstronną współpracę z innymi uczelniami oraz zabiega o poczesne miejsce w gronie uniwersytetów Europy i świata.
Politechnika Wrocławska jest spadkobiercą materialnego dorobku niemieckiej Königliche Technische Hochschule Breslau oraz intelektualnego i naukowego Politechniki Lwowskiej. Uczelnia pod nazwą Politechnika Wrocławska funkcjonuje od 1945 roku. Jej twórcami i organizatorami byli uczeni lwowscy oraz warszawscy. Od początku swej działalności stanowiła ważny ośrodek kształcenia technicznego. Dziś należy do największych i najlepszych politechnik w kraju - na 16 wydziałach we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Legnicy, pod kierunkiem 2 tys. nauczycieli akademickich, kształci się 33 530 studentów. Od 2014 r. przy Politechnice Wrocławskiej działa Zespół Szkół Akademickich.
Dydaktyka na europejskim poziomie doceniana jest nie tylko w kraju, ale i poza granicami. Politechnika umożliwia studentom naukę zarówno według standardowych programów, jak i pozwala na wybór indywidualnych toków kształcenia. Studenci sami mogą kreować swoje specjalności. Ożywione kontakty łączą uczelnię z wieloma placówkami dydaktyczno-badawczymi na niemal całym świecie - od Europy po Amerykę. Dzięki podpisanym umowom partnerskim studenci oraz pracownicy naukowi Politechniki Wrocławskiej mają możliwość kształcenia się poza granicami kraju oraz uczestniczenia we wspólnych projektach badawczych. Uczelnia bierze udział w realizacji następujących programów naukowych: Erasmus +, Erasmus-Mundus, VII Program Ramowy, Leonardo da Vinci. Na terenie politechniki działa ponadto wiele organizacji i stowarzyszeń studenckich. To w nich studenci mają możliwość rozwijania swoich pasji naukowych i twórczych. Profil tej aktywności jest bardzo zróżnicowany i zależy wyłącznie od wyobraźni studentów. Światowy poziom badań naukowych prowadzonych przez pracowników uczelni oraz doskonale wyposażone laboratoria owocują współpracą z wieloma krajowymi i zagranicznymi firmami. W ramach umów prowadzone są wspólnie projekty badawcze. Studenci natomiast mają możliwość odbycia praktyk, staży, czy też realizacji tematu pracy dyplomowej w oddziałach renomowanych firm na całym świecie.
Wrocław - miasto spotkań
Tysiąc-letnie miasto położone w południowo-zachodniej części Polski jest trzecim największym ośrodkiem akademickim w Polsce, w którym studiuje ponad 100 000 studentów na kilkunastu uniwersytetach i akademiach. Oficjalne hasło "Wrocław - miasto spotkań" wyraża ekonomiczne, intelektualne i kulturalne aspiracje miasta.
Wrocław, stolica Dolnego Śląska, jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Miasto, umieszczone po obu stronach Odry, przecina się z czterech innych rzekach i wieloma kanałami, jest wyjątkowym miastem dwunastu wysp i ponad stu mostów. Populacja Wrocławiu wynosi około 640 000, co czyni go czwartym co do wielkości miastem w Polsce. Wrocław położony jest w południowo-zachodniej części Polski, z dobrymi połączeniami komunikacyjnymi z pobliskich dużych miast europejskich, takich jak Berlin, Drezno i Praga. Port lotniczy położony 10 km od centrum miasta, umożliwia podróżowanie głównych europejskich lotnisk międzynarodowych w Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii i Szwecji. Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer Najlepsze miasta do życia w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe. Wrocław jako jedyne polskie miasto znajduje się w pierwszej dziesiątce miejsc wartych odwiedzenia w rankingu brytyjskiego dziennika The Guardian.
Najbardziej ciekawe miejsca we Wrocławiu położone są wokół Starego Miasta, w tym Rynek - jeden z największych placów miejskich w Europie. W środku Rynku znajduje się Ratusz, który jest uznawany za jedną z najpiękniejszych gotyckich budowli w Europie. Jego wieża zwieńczona jest najstarszym zegarem i dzwonem w Polsce datowanym na 1368 rok. W podziemiach ratusza znajduje się najstarsza restauracja w Europie (założona w XIV wieku) o nazwie Piwnica Świdnicka (Świdnicka Basement).
Bardzo ważne zabytki sakralne we Wrocławiu znajdują się na Ostrowie Tumskim. Na początku Ostrów Tumski był wyspą, ale w roku 1824 jeden z kanałów Odry został wypełniony i Ostrów stał się częścią stałego lądu. Na Ostrowie Tumskim znajduje się najważniejsza budowla sakralna we Wrocławiu - Katedra św Jana Chrzciciela.
Hala Stulecia to unikatowe miejsce na mapie Polski, gdzie historia w pełni współgra ze współczesnością. Zaprojektowana przez wybitnego miejskiego architekta Maksa Berga, została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. W założeniu projektanta miała służyć mieszkańcom Wrocławia i gościom odwiedzającym stolicę Dolnego Śląska i tak jest do dziś. Wielofunkcyjna przestrzeń, nieszablonowa konstrukcja, klimatyczna i przestrzenna lokalizacja, to tylko kilka z jej atutów. Kompleks Hali Stulecia jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych miejsc dla organizatorów największych wystaw, konferencji, wydarzeń kulturalnych, sportowych, kongresowych z Polski i zagranicy. Wpisanie jej w 2006 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podkreśliło rangę tego obiektu. Niewątpliwie jest jedną z najbardziej charakterystycznych wizytówek Wrocławia na arenie międzynarodowej i niezwykle magicznym miejscem Wrocławia, gdzie karty historii zapisują jej wielopokoleniowe dzieje.
Panorama Racławicka we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.